نصب و تعمیر جک پارکینگ

همه ما می دانیم که اکثر جک های درب پارکینگ به وسیله ریموت باز و بسته می شوند و گیربکس آنها در زمان نصب قفل برقی برای باز و بسته شدن، قفل می شود و با وارد کردن ضربه هم باز نمی شود. اما بعضی از قفل های برقی چندان محکم نیستند و مثلا اگر دو نفر از داخل به درب پارکینگ زور بزنند یا یک ماشین پر قدرت با آن تصادف کند ناگهان درب باز می شود و شفت جک کج خواهد شد، در نتیجه درب باز می شود. برای جلوگیری از کج شدن شفت جک درب پارکینگ و باز شدن درب توسط افراد ناشناس توصیه می شود که به هیچ وجه از قفل های نا ایمن استفاده نکنید. حتما سعی کنید از قفل برقی کله گاوی سیزا یا قفل برقی یوتاب استفاده کنید که قفل های محکم و ضد سرقت محسوب می شوند.

نصب قفل های برقی قابل استفاده روی جک درب پارکینگ

به صورت کلی در حال حاضر دو نوع قفل قابل نصب بر روی جک درب پارکینگ داریم:

  1. قفل های برقی RIM LOCK مانند قفل های برقی سیزا و یوتاب که در واقع تاکنون قوی ترین قفل های قابل نصب بر روی جک درب پارکینگ محسوب می شوند.
  2. قفل های برقی شفتی مانند BFT و beninca

نحوه کارکرد قفل برقی پس از نصب بر روی جک درب پارکینگ

این قفل ها به صورت های مختلفی کاربرد دارند قفل های نمونه اول را اگر بر روی جک درب پارکینگ نصب کنید به وسیله یک فرمان لحظه ای با ریموت درب پارکینگ باز می شوند. در نتیجه هم نحوه نصب قفل برقی سیزا و یوتاب ساده است و هم کاربری سریع و ساده ای دارند سپس برای بسته شدن این قفل ها با برخورد مجدد زبانه خود قفل دوباره بسته می شود و هیچ نیازی به استفاده از دست نیست. اما قفل های شفتی به صورت لحظه ای عمل نمی کنند و در واقع زمان باز و بسته شدن این قفل ها طولانی تر خواهد بود.

در زمان نصب قفل برقی شفتی به نوع عملکرد آن دقت کنید، ابتدا شفت این قفل ها جمع می شود و سپس درب شروع به باز شدن می کند، درب تا انتها باز می شود، می ایستد و برق قطع می شود. برای بسته شدن درب هم شفت آن دوباره جمع می شود و درب شروع به بسته شدن می کند و پس از اینکه درب کاملا بسته شد شفت آن باز می شود و وارد قفل می شود و دوباره برق قطع می شود؛ این پرسه برای یک قفل برقی کمی زمان بر خواهد بود و شما در زمان نصب قفل برقی شفتی باید به این نکته توجه کنید. امروزه بجز پروژه های خاص کمتر می بینیم که کسی قفل شفتی را نصب کند. در اکثر مواقع و قریب به 99 درصد مواقع نصب قفل برقی روی درب پارکینگ ها از نوع rim lock است.